
Euro je ojačao u odnosu na dolar, popevši se na najvišu razinu u gotovo mjesec dana iznad 1,07. Osim opće slabosti dolara, komentari predsjednice ECB-a Lagarde, koja je rekla da će "vjerojatno biti u mogućnosti" odustati od negativnih stopa do rujna, pomogli su euru koji je u zoni preprodavanosti. Također je rekla da ECB ne predviđa recesiju u eurozoni. Osim toga, član Upravnog vijeća ECB-a Galhau napomenuo je da je sporazum o povećanju stopa u kratkom roku "vjerojatno sklopljen".
Britanska funta je ojačala u odnosu na dolar. Guverner Banke Engleske, Andrew Bailey, rekao je da su spremni ponovno povećati kamatnu stopu ako je potrebno, ali priznao je da bi pooštravanje trebalo uzeti u obzir vjerojatni šok prihoda.
Japanski jen kretao se oko 127, nastavljajući se konsolidirati nakon prethodnih ozbiljnih gubitaka. Glasnogovornik Banke Japana potvrdio je da će nastaviti ublažavati monetarnu politiku kako bi pomogli gospodarstvu.
Cijene zlata porasle su kako su špekulacije o agresivnim akcijama FED-a oslabile, a rastući dolar, koji se obično kreće obrnuto od zlata, povukao se. Prinos na 10-godišnje američke obveznice također je pao na 2,8%.
Svi glavni američki indeksi dionica dosegli su dno prošlog tjedna. UBS je smanjio svoje projekcije kineskog gospodarskog rasta. UBS je smanjio prognozu rasta bruto domaćeg proizvoda za 2022. godinu na 3% sa 4,2%, navodeći utjecaj politike nulte tolerancije prema Covidu. Peking je najavio da će se narudžbe za rad od kuće produžiti.
Cijene nafte su porasle, ali su prošlog tjedna bile gotovo nepromijenjene. Strahovi trgovaca o mogućoj recesiji i smanjenoj potrošnji pojačani su zbog znakova da se EU bori za pregovaranje o embargu na uvoz iz Rusije, što vrši pritisak na cijene. Međutim, očekuje se da će potrošnja u SAD-u nastaviti rasti kako počinje sezona putovanja u SAD, dok bi odluka o energetskom embargu EU na Ruski uvoz nafte mogla biti donesena do kraja svibnja.