
Euro prošlog tjedna nije zabilježio značajne promjene. Sporo cijepljenje u Europi je vršilo pritisak na euro, dok je mogućnost novog paketa pomoći američkom gospodarstvu u obujmu od 1900 milijardi dolara vršila pritisak na dolar. Indeks ekonomskog sentimenta njemačkog instituta ZEW je u utorak pokazao rezultate znatno bolje od očekivanih što je pružilo podršku euru.
Britanska funta je nastavila jačati naspram dolara. Napredak u cijepljenju pruža podršku britanskoj funti, posebice nakon što je premijer Johnson nagovijestio kako je najgore prošlo i najavio ukidanje restrikcija.
Japanski jen je oslabio jer su tržišta naklonjena rizičnijim financijskim instrumentima, kao i zbog kritika na račun sporog cijepljenja u Japanu.
Američki indeksi nastavljaju dostizati povijesne maksimume. Pozitivni rezultati poslovanja tvrtki, relativno uspješno cijepljenje stanovništva, očekivani rast inflacije, povlačenje američkog dolara i niske kamatne stope nastavljaju poticati rast tržišta dionica.
Cijena zlata je ostala pod pritiskom jer je prinos na američke državne obveznice ponovno porastao. Interes za Bitcoin raste, a ovo "digitalno zlato" je dostiglo novi povijesni maksimum, što smanjuje potražnju za plemenitim metalom.
Cijena nafte je i dalje u rastućem trendu, dok je WTI premašio psihološku razinu od 60 dolara za barel. Tenzije na Bliskom istoku su izazvale skok cijene na 13-mjesečni maksimum. Saudijska koalicija u Jemenu je presrela i uništila dron Huti grupe koju navodno podržava Iran. Dron je pokušao bombardirati saudijske zračne luke i naftne rafinerije. Iznimno hladno vrijeme u Teksasu izazvalo je prekid rada naftnih rafinerija. Teksas proizvodi približno 4,6 milijuna barela dnevno i u njemu se nalazi 31 rafinerija. Osim toga, došlo je do prekida struje, što je dodatno potaklo rast nafte.