
Evrodolar je padel potem, ko je ameriška centralna banka (Fed) ohranila obrestno mero nespremenjeno pri 4,5 %, predsednik Feda Powell pa je nakazal, da se centralna banka zaradi tveganj glede inflacije ne mudi z zniževanjem obrestnih mer.
Britanski funt je dosegel tritedenski minimum, saj je Bank of England znižala obrestne mere za 25 bazičnih točk. V četrtek je predsednik Trump napovedal, da sta ZDA in Združeno kraljestvo podpisali trgovinski sporazum, s katerim so bili nekateri carinski ukrepi odpravljeni, drugi pa znižani, kar predstavlja prvi dogovor po začetku trgovinske vojne.
Tečaj USD/JPY je narasel, saj se je izboljšalo razpoloženje vlagateljev do tveganj in so se oddaljili od varnega zavetja jena.
Cene zlata so najprej narasle na dvotedenski vrh, nato pa padle po objavi trgovinskega dogovora med ZDA in Združenim kraljestvom ter napovedi, da bodo ZDA in Kitajska 10. maja začele pogovore o trgovini. Medtem se je zaostril konflikt med Indijo in Pakistanom, vendar je predsednik Trump v soboto posredoval in dosegel premirje med državama.
Ameriški delniški trgi so bili nekoliko nižji, saj so vlagatelji upali, da bi trgovinski sporazumi lahko preprečili škodljivo trgovinsko vojno, medtem pa sta tehnološki podjetji Palantir in AMD objavili boljše rezultate, kot so pričakovali analitiki.
Cene nafte so poskočile na desetdnevni vrh zaradi optimizma, da bi lahko ZDA in Kitajska med vikendom dosegli dogovor o odpravi ali zmanjšanju obstoječih carin.