CFD-të janë instrumente komplekse dhe vijnë me një rrezik të lartë të humbjes së parave për shkak të levave. 83% e llogarive të investitorëve mund të humbasin paratë kur tregtojnë me kontrata CFD. Duhet të merrni në konsideratë nëse mund të përballoni rrezikun e humbjes së parave tuaja.
CFD-të janë instrumente komplekse dhe vijnë me një rrezik të lartë të humbjes së parave për shkak të levave. 84% e llogarive të klientëve me pakicë humbasin para kur bëjnë tregti me CFD. Ju duhet të konsideroni nëse mund t'i bëni ballë rrezikut të lartë të humbjes së parave tuaja.
Kërkim

CFD's – Lajmet më të reja & Analiza e tregut

Analiza ditore dhe javore, raporte speciale dhe strategjitë

Analiza ditore

Analiza e mbrëmjes për instrumentet CFD - 01/12/2022 Shihini të gjitha
EUR-USD01/12/2022

EUR/USD ishte më i lartë sot. Aktualisht është 1.0441. PMI e prodhimit spanjoll për nëntorin u printua 45.7 kundrejt 45.6 të pritur. PMI e prodhimit italian për muajin nëntor raportoi 48.4 kundrejt 47.0....

EUR-USD Analiza
GBP-USD01/12/2022

GBP / USD u rrit kundrejt dollarit amerikan sot. Aktualisht tregtohet me 1.2137. Mbretëria e Bashkuar raportoi PMI-në e prodhimit për nëntorin në 46.5 kundrejt 46.2 të pritur. Indeksi kryesor i çmimeve të...

GBP-USD Analiza
USD-JPY01/12/2022

USD/JPY u zhvendos më poshtë sot. Aktualisht tregtohet me 136.34. Japonia raportoi shpenzimet kapitale nga viti në vit për tremujorin e tretë në 9.8%. Konsensusi ishte 6.4%. PMI i prodhimit të ISM të Shteteve...

USD-JPY Analiza
AUD-USD01/12/2022

AUD/USD ishte më i lartë në tregtimin e drekës. Aktualisht tregtohet me 0.6814. Australia raportoi Shpenzimet e Reja Kapitale Private tremujore për tremujorin e tretë në -0.6%. PMI i prodhimit të ISM të...

AUD-USD Analiza
Ari01/12/2022

Ari preku nivelin më të lartë të dy javëve të enjten, i mbështetur nga një dollar më i dobët pasi fjalimi i kryetarit të Rezervës Federale të SHBA, Jerome Powell nxiti pritjet për...

Ari Analiza
Nafta01/12/2022

Nafta u rrit të enjten, mbështetur nga shqetësimi i investitorëve se OPEC+ mund të shkurtojë më tej furnizimin në takimin e tij të dielën dhe pasi lehtësimi i kufizimeve të COVID në...

Nafta Analiza
USA50001/12/2022

Kontratat e së ardhmes së aksioneve u luhatën, duke treguar për një pauzë në rritje që e shtyu Dow Jones Industrial Average në një treg të ri të rritjes të mërkurën pasi...

USA500 Analiza
USD-TRY01/12/2022

USD/TRY u rrit gjatë drekës evropiane, duke u tregtuar me 18,6373. Ekonomia e Turqisë u zgjerua 3.9% në tremujorin e tretë nga një vit më parë, sipas të dhënave zyrtare të publikuara dje,...

USD-TRY Analiza
USD-CAD01/12/2022

USD/CAD ishte më i ulët sot. USD/CAD aktualisht po tregtohet me 1,3414. Kanadaja nuk ka asnjë ngjarje ekonomike të planifikuar për të raportuar. Indeksi kryesor i çmimeve të PCE të Shteteve të...

USD-CAD Analiza
ger4001/12/2022

Aksionet gjermane dhe evropiane u shkallëzuan afër niveleve më të larta të gjashtë muajve të enjten, ndërsa investitorët brohorisnin sugjerimet e kryetarit të Rezervës Federale të SHBA,...

ger40 Analiza
Të gatshëm për tregtim?Filloni tani