CFD-të janë instrumente komplekse dhe vijnë me një rrezik të lartë të humbjes së parave për shkak të levave. 81% e llogarive të investitorëve mund të humbasin paratë kur tregtojnë me kontrata CFD. Duhet të merrni në konsideratë nëse mund të përballoni rrezikun e humbjes së parave tuaja.

Ari Analiza

Analiza e mbrëmjes për instrumentet CFD 01/06/2020

Analiza Fondamentale

01 qershor, 2020

Cmimet e arit u rritën të hënën ndërsa dollari u dobësua dhe zbeh mbi trazirat në qytetet e SHBA, si dhe rritja e tensioneve midis Uashingtonit dhe Pekinit, rritën kërkesën për metalin e sigurt. Dollari ra në nivelin më të ulët që nga mesi i marsit, duke e bërë arin më pak të shtrenjtë për mbajtësit e monedhave të tjera. Mediat shtetërore të Kinës dhe qeveria e Hong Kong u shuan të dielën në Presidentin e SHBA Donald Trump premtimin për t'i dhënë fund statusit të veçantë të Hong Kongut nëse Pekini vendos ligje të reja të sigurisë kombëtare në qytet. Ndërkohë, plaçkitjet shpërthyen të Dielën në Kaliforninë Jugore, një kamion tanker u fut në marshues në Minneapolis dhe demonstruesit u përleshën me policinë në Boston dhe Washington, D.C, pasi Shtetet e Bashkuara po përpiqeshin të përmbajnë protesta për garën dhe policinë. Ari shihet si një pasuri e sigurt gjatë kohërave të pasigurisë politike dhe ekonomike.

Analiza Teknike

Ari Analiza Analiza Teknike 01/06/2020
Time Frame: 1 hour

GOLD Tabela e suportit dhe rezistencës - 01/06/2020

Suporti dhe Rezistenca Niveli Shpjegim
Rezistenca 2 1748.20 Daily R2
Rezeistenca 1 1740.91 Daily R1
Suport 1 1721.00 Daily S1
Suporti 2 1711.75 Daily S2

GOLD Tabela e indikatorëve - 01/06/2020

Indikator Sinjal
SMA 20 Shisni
SMA 50 Blini
SMA 100 Blini
MACD( 12;26;9) Blini
RSI (14) Shisni
Stochastic ( 9;6;3) Shisni

GOLD Indikator / Periudha tabelare - 01/06/2020

Indikator / Perioda Ditë - ShisniJavë - BliniMuaj - Blini
MACD( 12;26;9) Blini BliniBlini
RSI (14) Shisni BliniBlini
SMA 20 Shisni BliniBlini

GOLD 01/06/2020 - Çmimi i referencës : 1730.40

Shisni
Mesatarja e thjeshtë lëvizëseBlini (2)Shisni (1)
Treguesit teknikë - NdryshuesitBlini (1)Shisni (2)
Shpërndajeni me rrjetin tuaj
ARI Diagrami
Përditësimi i kohës: -
Më i lartë
Më i ulët
1M 5M H D W
Çmimet po ngarkohen..
Të gatshëm për tregtim?Filloni tani