CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 78% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Нафта Анализи

Утрински анализи за CFD инструментите 29/10/2020

Фундаментални анализи

29 October, 2020

Цените на нафтата пораснаа на почетокот на тргувањето во четвртокот, враќајќи дел од загубените терени во пад од 5% во текот на ноќта, во услови на посилно краткорочно снабдување со затворени две третини од производството на САД во Мексиканскиот Залив, додека ураганот Зета удри по Луизијана. Знаците на растечката глобална понуда на снабдување и вториот бран во пандемијата на корона вируси предизвикаа пад на цените на претходната сесија, но нaбљудувачите на пазарот рекоа дека нивоата на техничка поддршка се фактор во трговијата во четвртокот. Растечките залихи и посилниот Гринбек го турна црното злато пониско. Влијанието на ураганот Зета се очекува да трае кратко и враќањето на производството на САД ќе додаде дополнителна набавка на нафта, бидејќи Либија забрзано го зголемува производството по осуммесечна блокада и зголемените случаи на Covid-19 во САД и Европа доведоа до нови ограничувања чување на луѓето надвор од патиштата. Податоците на Администрацијата за енергетски информации на САД во средата обезбедија докази за растечката маснотија: резервите на сурова нафта во САД се зголемија за 4,3 милиони барели во неделата до 23 октомври, што е многу поголемо зголемување од очекуваното Повлекувањата на бензин за оваа недела беа исто така помалку од очекуваните, на 892.000 барели.

Техничка анализа

Нафта Анализи Техничка анализа 29/10/2020
Time Frame: 1 hour

CRUDEOIL Табела на подршка и отпор - 29/10/2020

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 38.580 Daily R2
Линија на отпор 1 38.160 Daily R1
Линија на подршка 1 37.040 Daily S1
Подршка 2 36.620 Daily S2

CRUDEOIL Табела на индикатори - 29/10/2020

Индикатор Сигнал
SMA 20 Продај
SMA 50 Продај
SMA 100 Продај
MACD( 12;26;9) Продај
RSI (14) Продај
Stochastic ( 9;6;3) Продај

CRUDEOIL Индикатор / Табела - 29/10/2020

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - ПродајМесец - Продај
MACD( 12;26;9) Продај НеутралноНеутрално
RSI (14) Продај ПродајПродај
SMA 20 Продај ПродајПродај

CRUDEOIL 29/10/2020 - Референтна цена : 37.600

Продај
Simple Moving AverageКупи (0)Продај (3)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (0)Продај (3)
Споделете преку вашата мрежа
Crude OIL Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега