CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 78% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Нафта Анализи

Утрински анализи за CFD инструментите 01/12/2020

Фундаментални анализи

01 декември, 2020

Цените на нафтата се лизнаа во вторникот, поради загриженоста за зголемувањето на понудата, откако водечките производители ги одложија разговорите за политиката на производство во 2021 година, што може да ги продолжи намалувањата на производството, бидејќи пандемијата на корона вирусот продолжува да ја намалува побарувачката на гориво. Сепак, двата договори се зголемија за околу 27% во ноември, најголема месечна добивка од март откако развојот на вакцините COVID-19 ги зголеми надежите за економско закрепнување што може да ја зголеми побарувачката на гориво. ОПЕК + ги одложи разговорите за излезната политика за следната година до четврток, изјавија тројца извори за Ројтерс, бидејќи клучните играчи сè уште не се согласуваат за тоа колку нафта треба да испуштат поради слабата побарувачка. Групирањето, вклучително и Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК), Русија и другите сојузници, требаше да го одржи својот состанок во вторник, откако дискусиите на клучните министри во неделата не успеаја да постигнат консензус. Групацијата треба да ги олесни сегашните намалувања на производството за 2 милиони барели дневно (БПД) од јануари, но со побарувачката сè уште под притисок на пандемијата, ОПЕК + размислуваше да ги продолжи тековните намалувања во првите месеци од следната година, позиција поддржана од де факто лидер на ОПЕК Саудиска Арабија, изјавија извори. Постојат гласини дека картелот почнува да се напнува и дека Саудиска Арабија може да се повлече од функцијата копретседател.

Техничка анализа

Нафта Анализи Техничка анализа 01/12/2020
Time Frame: 1 hour

CRUDEOIL Табела на подршка и отпор - 01/12/2020

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 46.013 Daily R2
Линија на отпор 1 45.557 Daily R1
Линија на подршка 1 44.343 Daily S1
Подршка 2 43.887 Daily S2

CRUDEOIL Табела на индикатори - 01/12/2020

Индикатор Сигнал
SMA 20 Неутрално
SMA 50 Купи
SMA 100 Купи
MACD( 12;26;9) Купи
RSI (14) Купи
Stochastic ( 9;6;3) Купи

CRUDEOIL Индикатор / Табела - 01/12/2020

Индикатор/Временски период Ден - КупиНедела - КупиМесец - Купи
MACD( 12;26;9) Купи КупиНеутрално
RSI (14) Купи КупиКупи
SMA 20 Неутрално КупиКупи

CRUDEOIL 01/12/2020 - Референтна цена : 44.950

Купи
Simple Moving AverageКупи (2)Продај (0)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (3)Продај (0)
Споделете преку вашата мрежа
Crude OIL Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега