CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 78% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

USA500 Анализи

Утрински анализи за CFD инструментите 29/10/2020

Фундаментални анализи

29 October, 2020

Акциите во САД паднаа во средата, со последниот затворен пад на Dow, кој последен пат беше виден кон крајот на јули, бидејќи случаите на Корона вирусот пораснаа на глобално ниво и инвеститорите беа загрижени за можноста претседателски избори во САД следната недела, да бидат оспорени. Спиралната пандемија и неуспехот на Вашингтон да постигне договор за нов фискален стимул пред изборите на 3 ноември ги натера сите три берзански индекси да се затворат за повеќе од 3% пониска нивоа во тешката трговија. Продажбата се забрза за време на последните минути на сесијата, а Dow и индексот САД500 ги објавија најголемите падови на еден ден од 11 јуни. Дванаесет американски држави поставија рекорди за хоспитализирани пациенти со КОВИД-19, додека Германија и Франција објавија дека планираат да ги затворат големи делови од јавниот живот за еден месец кога пандемијата ќе се зголеми низ цела Европа. На само шест дена до изборите, мерачот за страв на Вол Стрит се искачи на највисоко ниво од 15 јуни. Загриженоста дека победникот не може да биде прогласен ноќта на 3 ноември, исто така, ја поттикна широката распродажба.

Техничка анализа

USA500 Анализи Техничка анализа 29/10/2020
Time Frame: 1 hour

USA500 Табела на подршка и отпор - 29/10/2020

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 3353.32 Daily R2
Линија на отпор 1 3333.50 Daily R1
Линија на подршка 1 3280.66 Daily S1
Подршка 2 3260.84 Daily S2

USA500 Табела на индикатори - 29/10/2020

Индикатор Сигнал
SMA 20 Продај
SMA 50 Продај
SMA 100 Продај
MACD( 12;26;9) Продај
RSI (14) Продај
Stochastic ( 9;6;3) Продај

USA500 Индикатор / Табела - 29/10/2020

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - ПродајМесец - Продај
MACD( 12;26;9) Продај КупиКупи
RSI (14) Продај ПродајПродај
SMA 20 Продај ПродајПродај

USA500 29/10/2020 - Референтна цена : 3307.08

Продај
Simple Moving AverageКупи (0)Продај (3)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (0)Продај (3)
Споделете преку вашата мрежа
USA500 Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега