CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 77% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
ЦФД (CFD) се комплексни инструменти и носат висок ризик од брзо губење пари како резултат на левериџ. 76% од сметките на клиентите-физички лица губат пари кога тргуваат со CFD. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете голем ризик да ги изгубите парите.
Пребарувај

Злато Анализи

Утрински анализи за CFD инструментите 23/04/2024

Фундаментални анализи

23 април, 2024

Цените на златото се тргуваат на денешната азиска сесија над 2330 нивоа.

Златото забележа силен пад за време на азиското тргување во вторникот, забележувајќи го својот најзначаен внатредневен пад во речиси две години.

Овој пад дојде откако тензиите на Блискиот Исток се намалија, намалувајќи ја побарувачката за безбедни инвестиции. Претходната недела беше забележана зголемена загриженост за потенцијален конфликт меѓу Израел и Иран.

Сепак, како што започна оваа недела, имаше индикации за деескалација. Насер Канани, портпарол на иранското Министерство за надворешни работи, ги минимизираше ефектите од нападите на Израел за време на говорот во Техеран во понеделникот, укажувајќи дека Израел веќе се соочил со соодветен одговор.

Техничка анализа

Злато Анализи Техничка анализа 23/04/2024
Time Frame: 1 hour

GOLD Табела на подршка и отпор - 23/04/2024

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 2335.57 Daily R2
Линија на отпор 1 2322.90 Daily R1
Линија на подршка 1 2289.10 Daily S1
Подршка 2 2276.43 Daily S2

GOLD Табела на индикатори - 23/04/2024

Индикатор Сигнал
SMA 20 Продај
SMA 50 Продај
SMA 100 Продај
MACD( 12;26;9) Продај
RSI (14) Купи
Stochastic ( 9;6;3) Купи

GOLD Индикатор / Табела - 23/04/2024

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - КупиМесец - Купи
MACD( 12;26;9) Продај КупиКупи
RSI (14) Купи КупиКупи
SMA 20 Продај КупиКупи

GOLD 23/04/2024 - Референтна цена : 2308.72

Продај
Simple Moving AverageКупи (0)Продај (3)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (2)Продај (1)
Споделете преку вашата мрежа
GOLD Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега