CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 78% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Злато Анализи

Утрински анализи за CFD инструментите 29/10/2020

Фундаментални анализи

29 October, 2020

Цената на златото малку се промени во четвртокот, тргувајќи близу едномесечниот најнизок хит на претходната сесија, бидејќи стравувањата од економско влијание од новиот бран на коронавирусот во Европа го задржаа доларот на околу еднонеделното високо ниво што го достигна во средата. Индексот на доларот беше стабилен во однос на кошницата од шест главни валути, паузирајќи откако забележа пораст од 0,3%. Францускиот претседател Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел наредија нивните земји да бидат во блокада во средата, бидејќи огромниот втор бран на инфекции се заканува да ја преплави Европа пред зимата. Европската централна банка се очекува да се спротивстави на притисокот да открие нови стимулативни мерки во четврток, но тоа најверојатно ќе го отвори патот за акција во декември. Зголемениот американски долар и недостатокот на пакет стимулации од Конгресот на САД му наштетија на жолтиот метал во последните денови.

Техничка анализа

Злато Анализи Техничка анализа 29/10/2020
Time Frame: 1 hour

GOLD Табела на подршка и отпор - 29/10/2020

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 1900.87 Daily R2
Линија на отпор 1 1893.85 Daily R1
Линија на подршка 1 1875.15 Daily S1
Подршка 2 1868.13 Daily S2

GOLD Табела на индикатори - 29/10/2020

Индикатор Сигнал
SMA 20 Продај
SMA 50 Продај
SMA 100 Продај
MACD( 12;26;9) Продај
RSI (14) Продај
Stochastic ( 9;6;3) Продај

GOLD Индикатор / Табела - 29/10/2020

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - ПродајМесец - Купи
MACD( 12;26;9) Продај НеутралноКупи
RSI (14) Продај ПродајКупи
SMA 20 Продај ПродајПродај

GOLD 29/10/2020 - Референтна цена : 1884.50

Продај
Simple Moving AverageКупи (0)Продај (3)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (0)Продај (3)
Споделете преку вашата мрежа
GOLD Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега