CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 78% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Ger 30 индекс Анализи

Вечерни анализи за CFD инструментите 28/10/2020

Фундаментални анализи

28 October, 2020

Германската и европската загуба се забрзаа во средата, со реперот STOXX 600 кој падна на најниско ниво од крајот на мај, поради стравувањата од нова национална блокада во Франција и построгите рабници на друго место за борба против напливот на случаи со Корона вирус. Претседателот Емануел Макрон ќе одржи телевизиско обраќање подоцна во вечерните часови, соопшти неговиот кабинет. Во меѓувреме, германската канцеларка Ангела Меркел сака да ги затвори сите ресторани и барови од 4 ноември според нацрт-резолуцијата што ја виде Ројтерс. Дојче банка објави изненадувачки замав во квартална нето добивка и ги надгради изгледите за приходите на нејзината инвестициска банка, но нејзините акции паднаа за 4,2%.

Техничка анализа

Ger 30 индекс Анализи Техничка анализа 28/10/2020
Time Frame: 1 hour

GER30 Табела на подршка и отпор - 28/10/2020

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 11893.7 Daily R2
Линија на отпор 1 11793.5 Daily R1
Линија на подршка 1 11526.5 Daily S1
Подршка 2 11426.3 Daily S2

GER30 Табела на индикатори - 28/10/2020

Индикатор Сигнал
SMA 20 Продај
SMA 50 Продај
SMA 100 Продај
MACD( 12;26;9) Продај
RSI (14) Продај
Stochastic ( 9;6;3) Продај

GER30 Индикатор / Табела - 28/10/2020

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - ПродајМесец - Продај
MACD( 12;26;9) Продај ПродајКупи
RSI (14) Продај ПродајПродај
SMA 20 Продај ПродајПродај

GER30 28/10/2020 - Референтна цена : 11660.0

Продај
Simple Moving AverageКупи (0)Продај (3)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (0)Продај (3)
Споделете преку вашата мрежа
Ger30 Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега