CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 81% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Нафта Анализи

Вечерни анализи за CFD инструментите 01/06/2020

Фундаментални анализи

01 June, 2020

Цените на нафтата се намалија пониски во понеделникот, бидејќи раните извештаи дека ОПЕК и Русија се поблиску до договорот за продолжување на намалувањето на нафтата, се задржани со обновената тензија меѓу Соединетите држави и Кина. Организацијата на земјите извознички на нафта и Русија, дел од групата позната како ОПЕК +, се приближуваат кон компромис за времетраењето на продолжување на намалувањето на производството на нафта и разговараа за превртување на рабниците еден до два месеци, изјавија за Ројтерс два извори на ОПЕК +. Алжир, кој го држи ротирачкото претседателство на ОПЕК, предложи ОПЕК + да одржи состанок на 4 јуни, наместо претходно планираното 9-10 јуни. Русија соопшти дека нема никаков приговор за средба порано. Тензијата меѓу Кина и Соединетите држави исто така беше охрабрувачка. Пекинг им нареди на големите државни фирми да паузираат некои набавки на американски земјоделски производи, вклучително и соја, пренесе Блумберг уз.

Техничка анализа

Нафта Анализи Техничка анализа 01/06/2020
Time Frame: 1 hour

CRUDEOIL Табела на подршка и отпор - 01/06/2020

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 36.80 Daily R2
Линија на отпор 1 36.05 Daily R1
Линија на подршка 1 34.60 Daily S1
Подршка 2 34.00 Daily S2

CRUDEOIL Табела на индикатори - 01/06/2020

Индикатор Сигнал
SMA 20 Купи
SMA 50 Купи
SMA 100 Купи
MACD( 12;26;9) Купи
RSI (14) Купи
Stochastic ( 9;6;3) Неутрално

CRUDEOIL Индикатор / Табела - 01/06/2020

Индикатор/Временски период Ден - КупиНедела - КупиМесец - Купи
MACD( 12;26;9) Купи КупиПродај
RSI (14) Купи КупиНеутрално
SMA 20 Купи КупиКупи

CRUDEOIL 01/06/2020 - Референтна цена : 35.36

Купи
Simple Moving AverageКупи (3)Продај (0)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (2)Продај (0)
Споделете преку вашата мрежа
Crude OIL Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега