CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 78% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Нафта Анализи

Вечерни анализи за CFD инструментите 28/10/2020

Фундаментални анализи

28 October, 2020

Цените на нафтата се вратија во пресрет во средата, откажувајќи се од претходните придобивки како пораст на резервите на сурова нафта во САД и зголемените инфекции со корона вируси во САД и Европа ги разгореа стравувањата од ненаситност во снабдувањето и послаба побарувачка на гориво. Залихите на сурова нафта и бензин во САД пораснаа минатата недела, покажаа податоците на Американскиот институт за нафта, со залихите на сурова нафта што се зголемија за 4,6 милиони барели на околу 495,2 милиони барели, што е далеку над очекувањата на аналитичарите за изградба на 1,2 милиони барели во анкета на „Ројтерс“ од аналитичарите. Енергетските компании и пристаништата долж брегот на Заливот на САД се подготвија во вторникот за ураганот Зета при влегувањето во Мексиканскиот залив. Во меѓувреме, САД, Русија, Франција и други земји регистрираа рекорден број на случаи со Covid-19 во последните неколку дена, а европските влади воведоа нови рабници за да се обидат да ги зауздаат ​​рапидно избувнувањата.

Техничка анализа

Нафта Анализи Техничка анализа 28/10/2020
Time Frame: 1 hour

CRUDEOIL Табела на подршка и отпор - 28/10/2020

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 38.746 Daily R2
Линија на отпор 1 38.336 Daily R1
Линија на подршка 1 37.244 Daily S1
Подршка 2 36.814 Daily S2

CRUDEOIL Табела на индикатори - 28/10/2020

Индикатор Сигнал
SMA 20 Продај
SMA 50 Продај
SMA 100 Продај
MACD( 12;26;9) Продај
RSI (14) Продај
Stochastic ( 9;6;3) Продај

CRUDEOIL Индикатор / Табела - 28/10/2020

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - ПродајМесец - Продај
MACD( 12;26;9) Продај НеутралноНеутрално
RSI (14) Продај ПродајПродај
SMA 20 Продај ПродајПродај

CRUDEOIL 28/10/2020 - Референтна цена : 37.790

Продај
Simple Moving AverageКупи (0)Продај (3)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (0)Продај (3)
Споделете преку вашата мрежа
Crude OIL Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега