CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 78% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Нафта Анализи

Вечерни анализи за CFD инструментите 01/12/2020

Фундаментални анализи

01 декември, 2020

Цените на суровата нафта се зголемија во вторникот, а раното европско тргување ги избриша претходните загуби, бидејќи сите погледи беа насочени кон разговорите меѓу ОПЕК и неговите сојузници кои го одложија официјалниот состанок за да се одлучи дали ќе се зголеми производството од следниот месец. Двата договори се зголемија за околу 27% во ноември откако развојот на вакцините COVID-19 ги ​​зголеми надежите за економско закрепнување што може да ја оживее побарувачката на гориво. ОПЕК +, која ја вклучува Организацијата на земјите извознички на нафта, Русија и другите сојузници, ги одложи разговорите за излезната политика за следната година до четврток, изјавија извори за Ројтерс, бидејќи важните играчи не постигнаа консензус. Предвидено беше да се состане во вторник.

Техничка анализа

Нафта Анализи Техничка анализа 01/12/2020
Time Frame: 1 hour

CRUDEOIL Табела на подршка и отпор - 01/12/2020

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 46.333 Daily R2
Линија на отпор 1 45.877 Daily R1
Линија на подршка 1 44.663 Daily S1
Подршка 2 44.207 Daily S2

CRUDEOIL Табела на индикатори - 01/12/2020

Индикатор Сигнал
SMA 20 Купи
SMA 50 Купи
SMA 100 Купи
MACD( 12;26;9) Купи
RSI (14) Купи
Stochastic ( 9;6;3) Продај

CRUDEOIL Индикатор / Табела - 01/12/2020

Индикатор/Временски период Ден - КупиНедела - КупиМесец - Купи
MACD( 12;26;9) Продај КупиНеутрално
RSI (14) Купи КупиКупи
SMA 20 Купи КупиКупи

CRUDEOIL 01/12/2020 - Референтна цена : 45.270

Купи
Simple Moving AverageКупи (3)Продај (0)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (2)Продај (1)
Споделете преку вашата мрежа
Crude OIL Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега