CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 81% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Злато Анализи

Вечерни анализи за CFD инструментите 01/06/2020

Фундаментални анализи

01 June, 2020

Цените на златото се зголемија во понеделникот, бидејќи доларот ослабна и негодуваше околу немирите во американските градови, како и зголемувањето на тензиите меѓу Вашингтон и Пекинг, ја зголемија побарувачката за метал што се наоѓа во безбедна заштита. Доларот падна на најниско ниво од средината на март, со што златото е поевтино за сопствениците на други валути. Кинеските државни медиуми и владата на Хонг Конг избувнаа во неделата во американските ветувања на претседателот Доналд Трамп да го прекинат специјалниот статус на Хонг Конг, доколку Пекинг наметне нови закони за национална безбедност за градот. Во меѓувреме, грабежите избувнаа во неделата во јужна Калифорнија, танкер со камион влеташе во демонстрантите во Минеаполис, а демонстрантите се судрија со полицијата во Бостон и Вашингтон, Д.Ц, бидејќи Соединетите држави се обидоа да содржат протести во врска со трката и полицијата. Златото се смета за сигурно засолниште за време на политичка и економска неизвесност.

Техничка анализа

Злато Анализи Техничка анализа 01/06/2020
Time Frame: 1 hour

GOLD Табела на подршка и отпор - 01/06/2020

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 1748.20 Daily R2
Линија на отпор 1 1740.91 Daily R1
Линија на подршка 1 1721.00 Daily S1
Подршка 2 1711.75 Daily S2

GOLD Табела на индикатори - 01/06/2020

Индикатор Сигнал
SMA 20 Продај
SMA 50 Купи
SMA 100 Купи
MACD( 12;26;9) Купи
RSI (14) Продај
Stochastic ( 9;6;3) Продај

GOLD Индикатор / Табела - 01/06/2020

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - КупиМесец - Купи
MACD( 12;26;9) Купи КупиКупи
RSI (14) Продај КупиКупи
SMA 20 Продај КупиКупи

GOLD 01/06/2020 - Референтна цена : 1730.40

Продај
Simple Moving AverageКупи (2)Продај (1)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (1)Продај (2)
Споделете преку вашата мрежа
GOLD Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега