CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 78% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Злато Анализи

Вечерни анализи за CFD инструментите 28/10/2020

Фундаментални анализи

28 October, 2020

Цената на златото се намали во средата поради зголемувањето на вредноста на доларот, но неизвесноста влегува во претседателските избори во САД следната недела и загриженоста за скокот на случаите на коронавируси во Европа и САД. Доларот порасна за 0,5% на повеќе од една недела во однос на неговите ривали, со што златото стана поскапо за носителите на други валути. САД, Русија, Франција и други земји регистрираа рекорден број на инфекции со коронавирусот во последните неколку дена. Во меѓувреме, претседателот Доналд Трамп во вторникот рече дека договорот за економско олеснување најверојатно ќе дојде по изборите на 3 ноември и покрај порастот на инфекциите и застојот на закрепнувањето на пазарот на трудот. Златото, кое досега се зголеми за околу 25% оваа година, се смета за заштита од инфлацијата и намалувањето на валутата во услови на невидени глобални нивоа на стимулации. Фокусот беше на изборите во САД, а демократскиот предизвикувач Џое Бајден го предводеше Трамп на анкетите во целата земја.

Техничка анализа

Злато Анализи Техничка анализа 28/10/2020
Time Frame: 1 hour

GOLD Табела на подршка и отпор - 28/10/2020

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 1906.42 Daily R2
Линија на отпор 1 1900.61 Daily R1
Линија на подршка 1 1885.11 Daily S1
Подршка 2 1879.30 Daily S2

GOLD Табела на индикатори - 28/10/2020

Индикатор Сигнал
SMA 20 Продај
SMA 50 Продај
SMA 100 Продај
MACD( 12;26;9) Продај
RSI (14) Продај
Stochastic ( 9;6;3) Продај

GOLD Индикатор / Табела - 28/10/2020

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - ПродајМесец - Купи
MACD( 12;26;9) Продај НеутралноКупи
RSI (14) Продај ПродајКупи
SMA 20 Продај ПродајПродај

GOLD 28/10/2020 - Референтна цена : 1892.86

Продај
Simple Moving AverageКупи (0)Продај (3)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (0)Продај (3)
Споделете преку вашата мрежа
GOLD Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега