Добредојдовте во Fortrade

Fortrade е водечка компанија која пружа услуги на клиенти за онлајн тргување за физички и правни лица и нуди широк асортиман на финансиски инструменти за тргување.

БЕСПЛАТНА ДЕМО СМЕТКА

Предупредување за ризик: Тргувањето со CFD носи висок ниво на ризик. Вашиот капитал е изложен на ризик.

Зошто Fortrade?

Затоа што нудиме сигурни и доеврливи производи за тргување и затоа што сме Ви посветени на Вас и Вашиот успех.

 • Јасно и едноставно тргување

  Донесувањето на добри одлуки во тргувањето може да биде доста збунувачко. Замислете ги сите тие избори, информации и дигитални...
 • Сигурно и доверливo

  Кога избирате брокер, немојте да се задоволувате со помалку од она што го заслужувате. Како брокерска компанија регулирана од ...
 • Bulls & Bears, каде било, кога било

  Во светот на онлајн тргувањето, пристап до пазарот е се. Можноста за тргување 24 часа дневно - дома, на работа, во автобус, воз или каде било...
 • Максимум потенцијал, Минимум труд

  Кнкуренцијата е клучна во изградбата, одржувањето и поттикнувањето на клиентите за да да ги превземат одговарачките чекори кон успехот. Ние во Fotrade...

Купувајте и продавајте CFDs од преку стотина различни производи.

Нудиме широк избор на финансиски инструменти, вклучувајќи преку 200 валутни парови, како и CFDs на индекси, акции и стоки.

X
()
Моментална состојба на тргување
...% ...%

Производи

Нудиме преку 200 валутни парови, како и CFDs на индекси, акции и стоки.

CFD - Новости и Анализа на пазарот

Дневни/ноќни анализи, прилики на пазарот и стратегии

Дневни анализи / Вечерни анализи за CFD инструментите 16/11/2018

EUR-USD

16/11/2018

EUR / USD опадна во петокот за да се тестира на најниското ниво за време на сесијата од 1.13200, откако претседателот на ЕЦБ,...

EUR-USD Анализи

GBP-USD

16/11/2018

GBP / USD се обиде да закрепне на нивото над 1.2800 откако вчера падна за повеќе од 1,50%. Британската фунта доби поддршка од...

GBP-USD Анализи

USD-JPY

16/11/2018

USD / JPY остана на ниско ниво во петокот, тестирајќи се на најниско ниво од 113.199. Јенот како безбеден рај во петокот беше...

USD-JPY Анализи

Euro-GBP

16/11/2018

EUR / GBP падна во петок за да се тестира на најниската сесија на ниво од 0,88295 по вчерашното зголемување на највисоката...

Euro-GBP Анализи

AUD-USD

16/11/2018

AUD / USD падна во петок, но успеа да остане над нивото од 0.7250. Aussie доби на 0,58% во претходната сесија на тргување на грбот на...

AUD-USD Анализи

Злато

16/11/2018

Златото се тргуваше повисоко на ниво од 1215,01 во петокот, продолжувајќи ги вчерашните добивки да се тргуваат на неделно...

Злато Анализи

Нафта

16/11/2018

Суровата нафта се тргуваше повисоко во петокот и сега е на 56,91 како очекувања дека Организацијата на земјите-извознички...

Нафта Анализи

Ger 30

16/11/2018

GER30 се тргуваше пониско во петокот за време на европската сесија на 11332.09. На DAX имаше лош недела, објавувајќи загуби од 1,80...

Ger 30 Анализи

USA500

16/11/2018

Фјучерсот на пазарот на САД500 се тргуваше пониско во петокот на ниво од 2716.50, со оглед на тоа што потенцијалниот напредок...

USA500 Анализи

USDTRY

16/11/2018

USD / TRY се тргуваше малку повисоко во петокот на европската сесија на 5.3551, додека Гринбек се тргуваше повисоко против...

USDTRY Анализи

Последни објави

Forex пазарот нуди многу можности за инвеститорите. Овде можете да најдете совети и за почетници и за професионални трговци на девизениот пазар.

Злато

Фундаментален преглед: Златото си ја врати својата улога на сигурно...

2018-10-16 Микро анализи
Сурова нафта

Геополитички и фундаментален преглед: Американските санкции против Иран,...

2018-10-15 Микро анализи
GBP/JPY

Темелен преглед: По неодамнешните јавни коментари на главниот преговарач на...

2018-10-12 Микро анализи

Неделни анализи

Forex Неделнa Анализa-девизен курс, размена на валути, вести, стратегии, USD, EUR и биткоин. Кликнете тука за да добиете прогноза за оваа недела.

Неделен преглед на пазарот на цените на CFD договорите - 2018-11-14
Неделен преглед на пазарот на цените на CFD договорите - 2018-11-14
2018-11-14
Еврото падна на најниското ниво во повеќе од 16 месеци, бидејќи изгледаше дека Европската Комисија е подготвена да предизвика...

Академија

Ексклузивни Fortrade вебинари
Увид во тргувањето и економските настани
Бесплатно и тековно

Онлајн академија

 • Поими во тргувањето
 • Forex & CFD е-книги
 • Почетнички урсеви за тргување
 • Видео записи за тргување
 • Напредни курсеви за тргување
 • Одлични стратегии за тргување

Наши платформи

 • Fortrade WebTrader

  Онлајн платформата за тргување на која може да се пристапи од било кој компјутер или Мас, или мобилен уред од веб пребарувач и интернет врска.

 • Fortrade Pro Trader

  Претворете го својот Android или iOS уред во виртуелна подлога за тргување.

 • Fortrade MetaTrader 4

  Тргувајте на глобалната Forex берза од својот компјутер или Mac. Стриминг на стотина графикони и берзански котираша во реално време, како и водечки индикатори, осцилатори и ЕА стратегии. Автоматизираната платформа ги подрќува сите ваши потреби за тргување и уште многу повеќе.

 • Fortrade MT4 Mobile

  Користете ја Fortrade MT4 Android/iOS апликацијата за тргување со преку 300 Forex и CFD инструменти во секое време и на секое место. Оваа моќна апликација ги вклучува сите напредни можности на традиционална верзија на компјутер, а се нуди во пакет лесен за употреба.

 • Fortrade MT4 WebTrader

  На Fortrade MT4 WebTrader може да се пристапи од компјутер или Мас веб пребарувач, бес потреба да се даунлодира, а ви овозможува пристап до различни CFD активи, вклучувајќи forex, акции, сировини, индекси, ETF и обврзници.

Популарни производи

CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 86.59% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.