CFD-të janë instrumente komplekse dhe vijnë me një rrezik të lartë të humbjes së parave për shkak të levave. 81% e llogarive të investitorëve mund të humbasin paratë kur tregtojnë me kontrata CFD. Duhet të merrni në konsideratë nëse mund të përballoni rrezikun e humbjes së parave tuaja.
CFD-të janë instrumente komplekse dhe vijnë me një rrezik të lartë të humbjes së parave për shkak të levave. 84% e llogarive të klientëve me pakicë humbasin para kur bëjnë tregti me CFD. Ju duhet të konsideroni nëse mund t'i bëni ballë rrezikut të lartë të humbjes së parave tuaja.
Kërkim

CFD's – Lajmet më të reja & Analiza e tregut

Analiza ditore dhe javore, mundësitë e tregut dhe strategjitë

Analiza ditore

Analiza e mbrëmjes për instrumentet CFD - 27/09/2022 Shihini të gjitha
EUR-USD27/09/2022

EUR/USD u rrit sot. Aktualisht është 0.9619. Në Eurozonë, shifrat e Klimës së Biznesit të Ifo-së në Gjermani erdhën më të ulëta se sa pritej në 84.3 kundrejt 87 exp këtë...

EUR-USD Analiza
GBP-USD27/09/2022

Paundi u kthye më lart kundrejt dollarit amerikan sot. Aktualisht tregtohet me 1.0789 pasi arriti një rekord të ulët dje. Në Mbretërinë e Bashkuar nuk ka të dhëna të mëdha ekonomike për t'u...

GBP-USD Analiza
USD-JPY27/09/2022

USD/JPY u ul sot. Aktualisht tregtohet me 144.43. Sot nuk ka të dhëna të rëndësishme nga Japonia. Në Shtetet e Bashkuara, investitorët do të shikojnë atë që thotë Kryetari i Fed Powell...

USD-JPY Analiza
AUD-USD27/09/2022

AUD/USD u rrit më lart në tregtimin e drekës. Aktualisht tregtohet me 0.6477. Australia nuk ka të dhëna të rëndësishme ekonomike për të publikuar sot. Në Shtetet e Bashkuara, investitorët...

AUD-USD Analiza
Ari27/09/2022

Çmimet e arit u rritën të martën ndërsa rritja e dollarit u ndal, por çmimet u mbajtën afër nivelit më të ulët të 2 vjet e gjysmë, me pritjet për shtrëngim të...

Ari Analiza
Nafta27/09/2022

Nafta u rrit me më shumë se 1% të martën nga niveli më i ulët i nëntë muajve një ditë më parë, mbështetur nga frenimi i furnizimit në Gjirin e Meksikës në SHBA...

Nafta Analiza
USA50027/09/2022

Kontratat e së ardhmes së aksioneve po fitojnë, pas një sesioni të paqëndrueshëm të hënën, kur shqetësimet rreth ekonomisë botërore i shtynë tregjet financiare në...

USA500 Analiza
USD-TRY27/09/2022

USD/TRY u rrit pak gjatë tregtimit të ditës me 18.4725. Turqia nuk ka asnjë ngjarje ekonomike të planifikuar për të raportuar. Në Shtetet e Bashkuara, investitorët do të shikojnë atë...

USD-TRY Analiza
USD-CAD27/09/2022

USD / CAD ra në kohën e drekës. Çifti USD/CAD aktualisht po tregtohet me 1,3702. Në Kanada nuk ka të dhëna të mëdha ekonomike për t'u publikuar. Në Shtetet e Bashkuara, investitorët do...

USD-CAD Analiza
ger4027/09/2022

GER40 dhe tregjet evropiane të aksioneve u rritën të martën, duke u rimëkëmbur pas një fillimi hezitues të javës, por investitorët mbeten të shqetësuar për rritjen e normave të...

ger40 Analiza
Të gatshëm për tregtim?Filloni tani