CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 79% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Долар-Јапонски јен Анализи

Утрински анализи за CFD инструментите 02/03/2021

Фундаментални анализи

02 март, 2021

Валутниот пар УСД / ЈПУ е во тренд на раст и се наоѓа на ниво од 106,84. Валутниот пар се тргуваше на повисоко ниво во вторникот. Стапката на невработеност во Јапонија за јануари беше 2,9%. Во Соединетите Американски Држави, Трошоците за градежништво за јануари се зголемија за 1,7%, месец-за-месец. Аналитичарите очекуваа само 0,8%. ISM Manufacturing PMI за февруари се објави на ниво од 60,8, над консензуалната прогноза од 58,8.

Техничка анализа

Долар-Јапонски јен Анализи Техничка анализа 02/03/2021
Time Frame: 1 hour

USDJPY Табела на подршка и отпор - 02/03/2021

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 107.29 Daily R2
Линија на отпор 1 107.09 Daily R1
Линија на подршка 1 106.57 Daily S1
Подршка 2 106.37 Daily S2

USDJPY Табела на индикатори - 02/03/2021

Индикатор Сигнал
SMA 20 Купи
SMA 50 Купи
SMA 100 Купи
MACD( 12;26;9) Купи
RSI (14) Купи
Stochastic ( 9;6;3) Неутрално

USDJPY Индикатор / Табела - 02/03/2021

Индикатор/Временски период Ден - КупиНедела - КупиМесец - Купи
MACD( 12;26;9) Купи КупиПродај
RSI (14) Купи КупиНеутрално
SMA 20 Купи КупиКупи

USDJPY 02/03/2021 - Референтна цена : 106.83

Купи
Simple Moving AverageКупи (3)Продај (0)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (2)Продај (0)
Споделете преку вашата мрежа
Американски долар - Јапонски јен Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега