CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 79% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Нафта Анализи

Утрински анализи за CFD инструментите 25/01/2021

Фундаментални анализи

25 јануари, 2021

Цените на нафтата се лизнаa за втора последна сесија во понеделникот, бидејќи обновената блокада на Covid-19 покрена нова загриженост во врска со глобалната побарувачка на гориво. Кина во понеделникот објави искачување на новите случаи на Covid-19, фрлајќи ги силите за побарувачката кај најголемиот потрошувач на енергија во светот, главниот столб на силата за глобалната потрошувачка на нафта. Минатиот петок цените се најдоа под дополнителен притисок откако податоците на Администрацијата за енергетски информации на САД покажаа дека залихите на сурова нафта во САД изненадувачки пораснаа за 4,4 милиони барели за една недела до 15 јануари, наспроти очекувањата за извлекување од 1,2 милиони барели. Бројот на апаратури за нафта и природен гас додадени од американските енергетски фирми се зголеми деветта недела по ред во седмицата до 22 јануари. Некоја поддршка за цените дојде во последните неколку недели од дополнителното намалување на производството од најголемиот извозник во светот, Саудиска Арабија . Но, инвеститорите гледаат за продолжување на разговорите меѓу Соединетите држави и Иран за нуклеарен договор - што може да го види Вашингтон како ги укинува санкциите за извозот на нафта во Техеран, ја зголемува понудата.

Техничка анализа

Нафта Анализи Техничка анализа 25/01/2021
Time Frame: 1 hour

CRUDEOIL Табела на подршка и отпор - 25/01/2021

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 53.159 Daily R2
Линија на отпор 1 52.817 Daily R1
Линија на подршка 1 51.903 Daily S1
Подршка 2 51.561 Daily S2

CRUDEOIL Табела на индикатори - 25/01/2021

Индикатор Сигнал
SMA 20 Продај
SMA 50 Продај
SMA 100 Купи
MACD( 12;26;9) Продај
RSI (14) Продај
Stochastic ( 9;6;3) Купи

CRUDEOIL Индикатор / Табела - 25/01/2021

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - КупиМесец - Купи
MACD( 12;26;9) Продај КупиКупи
RSI (14) Продај КупиКупи
SMA 20 Продај КупиКупи

CRUDEOIL 25/01/2021 - Референтна цена : 52.360

Продај
Simple Moving AverageКупи (1)Продај (2)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (1)Продај (2)
Споделете преку вашата мрежа
Crude OIL Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега