CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 79% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Dollar - Канадски долар Анализи

Утрински анализи за CFD инструментите 25/01/2021

Фундаментални анализи

25 јануари, 2021

Парот USD / CAD се тргуваше пониско утрово на 1,2699 парот се собра од вчерашните две најниски падови во петокот. Канада објави Основна продажба на мало за ноември се зголеми за 2,1%, надминувајќи ја прогнозата на аналитичарите за 0,3%. PMI ги победи нивните проценки во САД. Услугите беа 57,5 ​​наспроти 53,6 очекувани, а Производството беше 59,1 наспроти 56,5 што се очекуваше. Постоечката продажба на домови во САД за декември порасна за 0,7%. Консензусната прогноза беше пад од 2,0%.

Техничка анализа

Dollar - Канадски долар Анализи Техничка анализа 25/01/2021
Time Frame: 1 hour

USDCAD Табела на подршка и отпор - 25/01/2021

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 1.2737 Daily R2
Линија на отпор 1 1.2717 Daily R1
Линија на подршка 1 1.2663 Daily S1
Подршка 2 1.2642 Daily S2

USDCAD Табела на индикатори - 25/01/2021

Индикатор Сигнал
SMA 20 Купи
SMA 50 Продај
SMA 100 Продај
MACD( 12;26;9) Продај
RSI (14) Продај
Stochastic ( 9;6;3) Продај

USDCAD Индикатор / Табела - 25/01/2021

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - ПродајМесец - Продај
MACD( 12;26;9) Продај ПродајПродај
RSI (14) Продај ПродајПродај
SMA 20 Купи ПродајПродај

USDCAD 25/01/2021 - Референтна цена : 1.2695

Продај
Simple Moving AverageКупи (1)Продај (2)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (0)Продај (3)
Споделете преку вашата мрежа
Американски долар - Канадски долар Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега