CFDs се комплексни инструменти и содржат висок ризик од брзо губење пари поради левериџ. 79% од ритеил инвеститорите губат пари кога тргуваат со CFDs со овој провајдер. Треба да размислите дали можете да си дозволите да преземете висок ризик од губење на вашите пари.
Пребарувај

Ger 30 индекс Анализи

Вечерни анализи за CFD инструментите 26/02/2021

Фундаментални анализи

26 февруари, 2021

Германските и европските берзи тргуваа со пониски вредности во петокот, продолжувајќи го глобалното распродажба по наглиот пораст на приносот на обврзниците тежеше врз расположението. Загубите во Европа ги водеа акции на ресурси и технологија, поради загриженоста дека високите проценки ќе бидат под голем притисок доколку условите за финансирање значително се заостри. Акцијата на Дојче Телеком благо порасна, надминувајќи го поширокиот пазар, откако германскиот телекомуникациски гигант пријави нагло зголемување на нето добивката и зголемени приходи во четвртиот квартал.

Техничка анализа

Ger 30 индекс Анализи Техничка анализа 26/02/2021
Time Frame: 1 hour

GER30 Табела на подршка и отпор - 26/02/2021

Подршка Отпор Ниво Објаснување
Отпор 2 13947.8 Daily R2
Линија на отпор 1 13868.2 Daily R1
Линија на подршка 1 13655.8 Daily S1
Подршка 2 13576.2 Daily S2

GER30 Табела на индикатори - 26/02/2021

Индикатор Сигнал
SMA 20 Продај
SMA 50 Продај
SMA 100 Продај
MACD( 12;26;9) Продај
RSI (14) Продај
Stochastic ( 9;6;3) Продај

GER30 Индикатор / Табела - 26/02/2021

Индикатор/Временски период Ден - ПродајНедела - ПродајМесец - Купи
MACD( 12;26;9) Продај КупиКупи
RSI (14) Продај ПродајКупи
SMA 20 Продај ПродајКупи

GER30 26/02/2021 - Референтна цена : 13762.0

Продај
Simple Moving AverageКупи (0)Продај (3)
Технички Индикатори - ОсцилаториКупи (0)Продај (3)
Споделете преку вашата мрежа
Ger30 Графикон
Време за ажурурање: -
Највисоко
Најниско
1M 5M H D W
Цените се изготвуваат..
Подготвени за тргување?Започнете сега