Mirë se vini në Fortrade

Fortrade është ofruesi kryesor i zgjidhjeve të tregtimit online për klientët individualë dhe institucionalë dhe ju ofron një gamë të gjerë instrumentesh tregtare.

LLOGARI FALAS DEMO

Paralajmërim i rrezikut: Tregtimi me CFD bartë nivel të lartë të rrezikut. Kapitali juaj është ekspozuar ndaj rrezikut.

Pse Fortrade?

Sepse ne sjellim produkte të sigurta dhe të besueshme dhe jemi të përkushtuar për ju dhe për suksesin tuaj.

 • Tregtim i qartë dhe i thjeshtë

  Marrja e vendimeve të mira tregtare mund të jetë një marrje me të vërtetë konfuze. Merrni parasysh mijra zgjedhje, informacione dhe dixhitale ...
 • Sigurt, i besuar, i besueshëm

  Kur është fjala për zgjedhjen e një ndërmjetësi, mos vendosni diçka më pak se sa e meritoni. Si një firmë brokerimi e rregulluar nga FCA e ...
 • Bulls & Bears, Çdo kohë, Çdo ku

  Në botën e tregtimit në internet, qasja në treg është gjithçka. Të jesh në gjendje të tregtosh 24 orë në ditë - në shtëpi, në punë, në autobus, ...
 • Potenciali Maksimal, Përpjekja Minimale

  Konkurrenca është çelësi për ndërtimin, mbajtjen dhe inkurajimin e klientëve për të ndërmarrë hapat e duhur drejt suksesit. Ne në Fortrade ...

Bleni dhe shisni CFD-të në qindra produkte.

Ne ofrojmë një gamë të gjerë aktivitetesh tregtare, duke përfshirë më shumë se 200 çifte valutë, indeks, CFD të aksioneve dhe mallrave

X
()
Pozicioni aktual i tregtimit
...% ...%

Produktet

Ne ofrojmë më shumë se 200 çifte valutë, indeks, CFD të aksioneve dhe mallrave.

CFD's – Lajmet më të reja & Analiza e tregut

Analiza ditore dhe javore, mundësitë e tregut dhe strategjitë

Analiza ditore / Analiza e mbrëmjes për instrumentet CFD 16/11/2018

EUR-USD

16/11/2018

EUR / USD ra të premten për të provuar një nvel të ulët prej 1.13200 pasi Presidenti i BQE Mario Draghi ngre perspektivën e inflacionit të ngadaltë si retë e...

EUR-USD Analiza

GBP-USD

16/11/2018

GBP / USD u përpoq të rimarrë të premten nivelet e testimit mbi 1.2800 pasi ra dje nga më shumë se 1.50%. Pound britanik gjeti mbështetje me deklaratën e Ministrit të...

GBP-USD Analiza

USD-JPY

16/11/2018

USD / JPY mbeti e ulët të premten duke testuar një nivel të ulët prej 113.199. Jeni i sigurtë ishte një ofertë e mirë të premten, pasi trazirat e Brexit...

USD-JPY Analiza

Euro-GBP

16/11/2018

EUR / GBP ra të premten për të testuar një nivel të ulët prej 0.88295 pas rritjes së djeshme në nivelin më të lartë në dy javë (0.88872). Pound britanik...

Euro-GBP Analiza

AUD-USD

16/11/2018

AUD / USD ra të premten, por arriti të qëndrojë mbi 0.7250. Aussie kishte fituar 0.58% në seancën e mëparshme të tregtimit në anën e pasme të të dhënave...

AUD-USD Analiza

Ari

16/11/2018

Ari tregtohet më i lartë në 1215.01 të premten duke vazhduar fitimet e djeshme për të tregtuar në një javë të lartë. pasi tregtarët e metaleve të...

Ari Analiza

Nafta

16/11/2018

Nafta bruto tregtohet më e lartë të premten dhe tani është në 56.91, pasi pritjet që Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës do të fillonte prerja e ofertës...

Nafta Analiza

Ger 30

16/11/2018

GER30 u tregtua më e ulët të premten gjatë sesionit evropian në 11332.09. DAX ka pasur një javë të mjerë, duke shkaktuar humbje prej 1.80 për qind. Rritja e oreksit u...

Ger 30 Analiza

USA500

16/11/2018

Tregu i të ardhmes USA500 tregtohet më i ulët të premten në 2716.50, pasi përparimi i mundshëm në tregtinë midis SHBA dhe Kinës mbetet i pamundur. Shpresat e një...

USA500 Analiza

USDTRY

16/11/2018

USD / TRY u tregtua pak më të lartë të premten në sesionin Evropian në 5.3551 si Greenback tregtohen më të larta kundër një shportë të monedhave të tjera....

USDTRY Analiza

Publikimet e fundit

Tregu Forex ofron shumë mundësi për investitorët. Këtu mund të gjeni sygjerime për tregtarët e rinj dhe profesionistë në lidhje me tregun Forex.

A trendi afatshkurtër në rritje të arit mund të bëhet afatgjatë?

Zgjedhje afatmesme në SHBA mund të shkaktojnë volatilitet të arit (6 nëntor 2018): Ari varet shumë nga dollari...

2018-10-29 Mikro analiza
Ar

Përmbledhja themelore: Ari përsëri u bë streha e sigurt për shkak të paqendrueshmërisë të...

2018-10-16 Mikro analiza
Nafta e papërpunuar

Përmbledhja gjeopolitike dhe themelore: • Sanksionet e SHBA-së ndaj Iranit, prodhuesit të tretë...

2018-10-15 Mikro analiza

Analiza javore

Analizat Javore -Rishikimet e valutave, mundësitë e tregut, strategjitë tregtare, USD, Euro. Për të marrë parashikimin e kësaj jave kliko këtu.

Analiza javore për ndryshimet e CFD's - 2018-11-14
Analiza javore për ndryshimet e CFD's - 2018-11-14
2018-11-14
Euro ra në nivel më të ulët në më shumë se 16 muaj, pasi Komisioni Evropian duket të jetë i gatshëm të provokojë përshkallëzimom e konfliktit të lidhur me...

Akademi

Webinarët Ekskluziv të Fortrade
Zhytje e thellë në tregtim dhe ngjarje ekonomike
Falas edhe në vazhdim

Akademia Online

 • Fjalori i Tregtimit
 • Forex & CFD eBooks
 • Kurse tregtimi për fillestarë
 • Videot tregtare
 • Kurse tregtimit të avancuara
 • Strategjitë kryesore të tregtimit ditor

Platformat tona

 • Fortrade WebTrader

  Një platformë tregtare online e arritshme nga çdo PC, Mac ose pajisje celulare me një shfletues interneti dhe lidhje interneti

 • Fortrade Pro Trader

  Kthejeni pajisjen tuaj Android ose iOS në një tavolinë të tregtimit virtual.

 • Fortrade MetaTrader 4

  Tregtimi në tregjet globale Forex në kompjuterin tuaj ose Mac. Paraqitja e 100 tabelave në kohë reale dhe kuotat e aksioneve si dhe treguesit kryesorë, oscilatorët dhe strategjitë EA, stacioni i automatizuar desktop mbështet të gjitha nevojat tuaja tregtare dhe shumë më tepër.

 • Fortrade MT4 Mobile

  Përdorni Fortrade MT4 në Android dhe iOS App për të tregtuar me +300 instrumente finaciare në Forex dhe CFD gjatë gjithë kohës edhe kur jeni në lëvizje. Ky aplikacion i fuqishëm përfshin të gjitha aftësitë e avancuara të versionit tradicional të desktopit të ofruara në një paketë intuitive dhe të pasuruar me tipare.

 • Fortrade MT4 WebTrader

  Fortrade MT4 WebTrader është i qasëshëm nga të dy shfletuesit (browserët) në kompjuter dhe Mac, pa ndonjë kërkesë për ta shkarkuar dhe ju siguron qasje të shumta në klasat e aseteve në CFD duke përfshirë Forex-in, askionet, mallrat, indekset, EFT-të dhe obligacionet.

Produktet e popullarizuara

CFD-të janë instrumente komplekse dhe vijnë me një rrezik të lartë të humbjes së parave për shkak të levave. 86.59% e llogarive të investitorëve mund të humbasin paratë kur tregtojnë me kontrata CFD. Duhet të merrni në konsideratë nëse mund të përballoni rrezikun e humbjes së parave tuaja.